Vyplatí se fotovoltaika? 6 případů, kdy ano

Pokud zvažujete investici do fotovoltaiky, určitě hned na začátku přemýšlení stojí otázka, zda se vůbec vyplatí. Některé pro a proti na pomyslné misce vah můžou být značně individuální, my jsme pro vás však sepsali 6 případů, kdy se vyplatí fotovoltaická elektrárna. Poznáte se v některém z nich?

1. Chcete jít do investice s jistou návratností

Při investování často jdete s určitou mírou rizika, jestli se vám vrátí. V případě fotovoltaiky ale máte jistotu, že se vám vrátí vzhledem k dlouhé záruce na její fungování i zaručenou výkonnost. Na vašem způsobu využívání už pak záleží, za jak dlouho se vám investice vrátí. Pokud používáte energii z fotovoltaiky efektivně a dostali jste na ni dotaci, návratnost přichází kolem 5. až 10. roku provozu. Při návrhu fotovoltaiky na klíč vám sestavíme návrh tak, aby se vám co nejvíce vyplatil a návratnost byla co nejrychlejší.

2. Chcete získat nezávislost na změnách cen energií

Na trhu energií je to občas jako na horské dráze. Do výše cen se promítá řada faktorů, které vy jako spotřebitel nemáte jak ovlivnit. Jediný způsob je stát se co nejvíce energeticky soběstačným. Právě v tom vám pomůže fotovoltaická elektrárna, díky které můžete pokrýt většinu spotřeby skrze vlastní výrobu energie.

3. Chcete se přihlásit do dotačního programu

Díky dotačnímu programu máte možnost získat až polovinu investice zpět. Stačí, když splníte podmínky a po instalaci elektrárny a jejím zdárném zapojení podáte žádost spolu s dokumentací. V případě, že se s návrhy a instalací obratíte na nás, tak veškerou administrativu vyřídíme za vás a vy si jen počkáte na vyplacení financí na váš účet.

4. Chcete využít bateriové úložiště

K ještě větší energetické nezávislosti, rychlejší návratnosti i vyšši dotaci přispívá pořízení fotovoltaického systému spolu s baterií. Ta akumuluje přebytek energie, kterou nespotřebujete, a uschová ji pro vaše pozdější využití. Díky tomu budete mít k dispozici vlastní elektřinu i v noci nebo během zatažených sychravých dnů

5. Chcete řešení s minimálními náklady na údržbu

Ačkoli se počáteční investice může zdát vyšší, vykompenzuje ji nejen možnost získání dotace, ale také minimální náklady na údržbu během používání. Doporučujeme vám alespoň jednou ročně se domluvit se servisní firmou (ideálně tou, která vám panely instalovala), aby panely zkontrolovala. Jedná se o minimální náklad, který vám zvýší životnost i výkonnost fotovoltaické elektrárny

6. Chcete přispět k ochraně životního prostředí

Ne vše se dá přepočítat na peníze a finanční výnosy. Fotovoltaika se totiž vyplatí nejen vám, ale i naší planetě díky minimálním vlivům na životní prostředí na rozdíl od klasických elektráren. Právě díky státní podpoře zelené energie máte možnost získat dotace, o kterých jsme se zmiňovali výše.

Při zkoumání, kdy se vyplatí fotovoltaika, jste se možná našli hned v několika bodech. A je to přirozené. Výhody fotovoltaiky jdou ruku v ruce a vzájemně se prolínají. Pokud se o nich chcete blíže pobavit, nebo už máte jasno, že dáváte zelené energii zelenou, ozvěte se nám. Rádi s vámi probereme možnosti a zdarma posoudíme vhodnost vaší nemovitosti k instalaci panelů

Chcete konzultaci?

Ozveme se do 2 pracovních dní

Odesláním formuláře berete na vědomí podmínky zpracování osobních údajů.

Získejte nabídku na klíč

Vypočítáme úsporu a zajistíme dotaci

Společnost TGC Servis s.r.o., IČO: 05512514, se sídlem Karolíny Světlé 716/1, 628 00 Brno bude zpracovávat vaše osobní údaje pro účely poskytnutí bezplatného poradenství, případně i pro další účely uvedené ve všeobecných informacích o zpracování osobních údajů. Všeobecné informace o zpracování vašich osobních údajů naleznete v sekci Dokumenty.