POKRAČOVÁNÍ KOTLÍKOVÉ DOTACE A NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM I V ROCE 2023

Od 1. 9. 2022 vejde v platnost zákaz provozování kotlů na tuhá paliva I. a II. emisní třídy. Je to kvůli ochraně ovzduší, které staré kotle ohrožují. Často jedinou možností, jak nařízení dodržet a vyhnout se pokutám, je výměna nevyhovujícího kotle za moderní a ekologický zdroj vytápění. 

 

Využijte možnost čerpat dotace v rámci programu Nová zelená úsporám nebo Kotlíkovou dotaci, které za Vás kompletně zajistíme.

KONEC KOTLŮ NA TUHÁ PALIVA

Od 1. 9. 2022 podle zákona o ochraně ovzduší z roku 2012 vejde v platnost zákaz provozování kotlů na tuhá paliva I. a II. emisní třídy (jde o všechny kotle vyrobené do roku 2000 a velkou část kotlů z let 2000-2012) s možným postihem 50 000 Kč pro majitele. Odhaduje se, že je stále v provozu až 300 000 nevyhovujících kotlů.

 

Možností, jak s touto situací naložit není mnoho a vždy vedou k ukončení provozu tohoto zařízení. Naproti tomuto jdou Operační program Životního prostředí Kotlíkové dotace a také program Nová zelená úsporám (NZÚ), které finančně podporují výměnu starého kotle za nový zdroj splňující požadavky. MŽP očekává, že v nadcházejícím období bude vyměněno 150 000 kotlů za podpory těchto dotací, a mezi žadatele bude rozděleno 14 mld. Kč.

ZAJISTÍME KOMPLETNÍ ADMINISTRACI DOTACÍ

Pro naše klienty vyřídíme žádost o dotaci, včetně odborného posouzení, zda klient má nárok na dotaci a případně na jakou. Dopředu je také seznámen, jestli za něj o dotaci budeme žádat a sám se rozhoduje, za jakých podmínek bude v realizaci výměny zdroje pokračovat.

 

Žadatelé o dotace z předešlých let potvrzují, že zvládnout celý proces vyřízení dotace není snadný. Celá řada z nich se k podpoře ani nedostala, protože v procesu udělali chybu nebo nepostupovali dostatečně rychle. Proto tuto službu našim klientům nabízíme – aby dosáhli na podporu a nezatěžovali nadbytečně rodinný rozpočet.

Chcete konzultaci?

Ozveme se do 2 pracovních dní

Odesláním formuláře berete na vědomí podmínky zpracování osobních údajů.

Získejte nabídku na klíč

Vypočítáme úsporu a zajistíme dotaci

Společnost TGC Servis s.r.o., IČO: 05512514, se sídlem Karolíny Světlé 716/1, 628 00 Brno bude zpracovávat vaše osobní údaje pro účely poskytnutí bezplatného poradenství, případně i pro další účely uvedené ve všeobecných informacích o zpracování osobních údajů. Všeobecné informace o zpracování vašich osobních údajů naleznete v sekci Dokumenty.