5 hlavních výhod fotovoltaických elektráren

Vyplatí se fotovoltaika? A jaké přinese výhody naší domácnosti? To jsou nejčastější dotazy lidí, kteří začínají nad fotovoltaikou uvažovat. Pokud mezi ně patříte, tak právě pro vás jsme sepsali 5 hlavních výhod. Čtěte dále a zjistěte, jestli je fotovoltaická elektrárna tou správnou volbou pro vaši domácnost.

1. Zdražování na energetickém trhu se fotovoltaiky netýká

Rostoucí cena paliv a energií patří mezi hlavní témata, která se v poslední době řeší. A není se čemu divit. Stoupající náklady na energie dokážou rodinám pěkně zatopit, a ty tak hledají možnosti, jak ušetřit. Fotovoltaika cenami paliv zatížená není a sluneční svit je nevyčerpatelný. Pokud navíc k panelům nainstalujete i baterii, nebo elektrárnu napojíte na ohřev vody, můžete se stát energeticky soběstační. Získáte tak spolehlivý zdroj energie a nemusíte s obavami sledovat nejnovější dění na energetickém trhu. 

2. Zelená energie přispívá k ochraně životního prostředí

Každý čistý zdroj energie, mezi které se řadí i fotovoltaika, pomáhá zlepšovat životní prostředí. Nezatěžuje jej totiž nebezpečnými emisemi skleníkových plynů nebo jinými nebezpečnými látkami. Můžete si tak říct, že díky vám je příroda alespoň o trošku čistější.

3. Možnost využití dotace na fotovoltaiku sníží počáteční investici

Stát podporuje obnovitelné energie, které nezatěžují přírodu, proto na nákup a instalaci fotovoltaické elektrárny můžete získat dotace. Program Nová zelená úsporám vám pomůže pokrýt část nákladů v závislosti na tom, jaký typ panelů zvolíte a s jakým výkonem. Dotace se pohybují od 40 000 Kč až do 200 000 Kč (v rámci Moravskoslezského, Karlovarského a Ústeckého kraje se částka zvyšuje až na 220 000 Kč) a může se vám tak vrátit až 50 % nákladů spojených se zakoupením a instalací fotovoltaické elektrárny. V případě spolupráce s námi nemusíte dotace sami zařizovat, vše vyřídíme za vás.

 

4. Dlouhá životnost a nízké náklady na údržbu vám ušetří finance

Nejen dotace vám ušetří finance. Ve chvíli nainstalování fotovoltaiky a jejího zprovoznění už máte takřka vystaráno na dalších minimálně 30 let, po které poskytujeme záruku na instalované panely. Ve skutečnosti však životnost bývá mnohem delší a průměrně se pohybuje mezi 40–50 lety. Životnost prodlužuje pravidelná údržba, o kterou se rádi v rámci našeho servisu postaráme. 

5. Instalaci nemusíte provádět jen na střechu domu

Pokud z nějakého důvodu nechcete instalovat panely na střechu, lze je nainstalovat i na další místa na vašem pozemku. Doporučujeme však panely umístit tam, kam dopadá dostatek slunečního svitu a nedochází ke zbytečnému zastínění, aby výkon elektrárny dosahoval co nejlepších výsledků. Pokud chcete zkonzultovat, zda je vaše střecha vhodná k instalaci, ozvěte se nám a rádi vám uděláme návrh možného řešení fotovoltaiky na klíč. 

Chcete konzultaci?

Ozveme se do 2 pracovních dní

Odesláním formuláře berete na vědomí podmínky zpracování osobních údajů.

Získejte nabídku na klíč

Vypočítáme úsporu a zajistíme dotaci

Společnost TGC Servis s.r.o., IČO: 05512514, se sídlem Karolíny Světlé 716/1, 628 00 Brno bude zpracovávat vaše osobní údaje pro účely poskytnutí bezplatného poradenství, případně i pro další účely uvedené ve všeobecných informacích o zpracování osobních údajů. Všeobecné informace o zpracování vašich osobních údajů naleznete v sekci Dokumenty.